Motivace zaměstnanců podílem ve firmě. Krátkodobý trend anebo standardní součást moderní společnosti v budoucnu?

21.10.2020

Autor: JUDr. Pavla Komendová, advokátka

Téma motivace zaměstnanců rezonuje ve všech oborech podnikání. Benefity typu stravenek jsou považovány za samozřejmost a nemotivují zaměstnance k lepším výkonům. Trendem posledních let je zavádění opčního programu pro zaměstnance, jakožto řešení dlouhodobé motivace klíčových zaměstnanců a jejich vyšší míry integrace do společnosti. 

Zaměstnanec získává opci či podíl, zvyšuje se jeho zájem na maximálním růstu společnosti. Ta pak eliminuje prostor pro odchod klíčových lidí "za lepším" a může lépe nalákat nové zajímavé lidi. Win/win situace.

V Šetina, Komendová & Partners s.r.o., advokátní kancelář se ESOP věnuje Pavla Komendová, která má bohaté zkušenosti se zaváděním opčních programů např. u Platební instituce Roger nebo Sewio.

V říjnovém vydání časopisu Statutární zástupce firmy od Nakladatelství FORUM vychází Pavle článek, v němž rozebírá jednotlivé varianty opčních programů vč. daňových dopadů.

Máte obavy z odchodu klíčových zaměstnanců ke konkurenci? Chcete zaměstnance motivovat k lepším výsledkům a současně zvýšit růst ve společnosti? Pak se neváhejte obrátit na Pavlu a probrat s ní zavedení opčního programu u Vás ve společnosti.


Publikováno v časopise Statutární zástupce firmy